Добродојдовте во Enjoy Team Building
Enjoy Team BuildingEnjoy Team BuildingEnjoy Team Building
(Пон- Петок)
info@teambuilding.mk
Скопје, Македонија
Enjoy Team BuildingEnjoy Team BuildingEnjoy Team Building

Компаниски патувања

Компаниски патувања

“Да патуваш значи да еволуираш” – Пјер Бернардо

Дајте му на вашиот тим најдоброто од Македонија. Нашите програми кои ги дизајнираме согласно вашите потреби и  нарачка, ќе го наградат вашиот тим со посебно искуство, ослободено од стрес и во релаксирачка атмосфера, во која ќе искусат нови авантури и возбудливи активности. Нашите квалификувани професионалци се стремат да ви го пружаат најдобрите локации, инспиративни места, одлична кетеринг услуга и невообичаени дневни програми. Ние ќе ја обезбедиме целата логистика, а исто така ќе можеме да координираме одредени специјални активности со цел да обезбедиме навистина незаборавна посета на речиси секое место што можете да го замислите. Од самиот почеток со изборот на темата и локацијата па то утврдувањето на декорот и програма, ние сме специјализирани да го направиме вашето искуство апсолутно незаборавно. Ви ги претставуваме нашите програми за компаниски патувања: 

Потрага по богатство
Гастрономија
Авантура
Велнес
Потрага Гастрономија Авантура Велнес

Ве очекуваат интригантни знаци на возбудливото патување кон закопаното богатство - мистериозни мапи, кодирани пораки, легенди и различни задачи. Нашите потраги по богатство се дизајнирани по нарачка, разработени до последен детаљ и прилагодени на особеностите и историјата на регионот, па се што треба да направите е да се упатите кон скриеното богатство.

Има ли подобар начин да ги подобрите односите меѓу вашиот тим отколку со одлично вино и добра храна преку нашите програми Винска олимпијада односно Тимско готвење. Наместо да трчаат, да скокаат и да пливаат до победата, тимовите ќе се справат со многу различни серии на настани. Скршење грозје, полнење шишиња со вино, пукање на плута, штафета на келнерот и низа активности поврзани со винаријата ќе гарантираат смеа на секој чекор. Ако сте страсни за винската култура, искористете ја оваа можност да уживате во извонредните села, прекрасните лозја и да станете енофил преку сензационални активности за градење тим за вино во срцето на македонскиот вински регион!

Заокружете ја вашата посета на град, село или регион со необични ароми и вкусови на традиционалното готвење. Без разлика на вашите готвачки способности, имаме простор и работа за сите! Исечкајте, промешајте, испржете, печете, измешајте, маринирајте, украсете - згответе заедно и подгответе целина оброк!

Да не заборавиме, тука е и интересната Миксологија - уметноста на правење коктели. Мешањето на пијалоци не е толку едноставно како што може да изгледа на почетокот поглед. Експерт за коктели ќе ви покаже која техника на мешање треба да се користи за различни пијалоци, како да ги декорирате, и како да ги совладате класиците како Секс на плажа, Куба Либре, Мохито или безалкохолниот Ширли Темпл.

Нашата авантуристичка понуда е навистина богата и вклучува: 

Крстарење и едрење - научете ги основите на пловењето (едрењето) со помош на искусни тренери и скипери, совладете ги вештините како да го подигнете латенот, да го одвиткате и затегнете го едрото, движете се низ плитката вода и маневрирајте додека дува ветер. Ние ќе ги подготвиме членовите на вашиот тим за специфичната улога во управување со едрилица и активно да ги вклучи во различни задачи потребни во навигацијата. Патување со брод или патување со брз брод - Одлично летно искуство за целото тим. Патување со брод каде што ќе отскокнете или ќе уживате во опуштено крстарење со паузи за освежување. Посетете ги скриените заливи и најдете ресторани кои
само локалните жители знаат, уживајте во музика и добра атмосфера. Раскомотете се и поминете еден долг, безгрижен ден во пливање, сончање, релаксација или една ноќ во друштво на вашите колеги.

Рафтинг и Кајакарење - Авантурите со кајак на езерата во Македонија се врвни групна активност и одличен начин да се зближат тимовите. Од едноставните веслачки патувања по езерото, до излети со водич или настани со нашите обучени инструктори гарантираме сигурна и прифатлива забава. Рафтингот на “белите води“ во соседните балкански земји, сигурно ќе донесе влажен возбудлив ден. Обучени капетани ќе ве водат низ процесот за целото времетраење на рафтинг по сув тренинг како да се справите со предизвикот што следи и каде што адреналинот и забавата се неизбежни.

Велосипедизам - Турите на две тркала, низ ливади, покрај кривулести шумски патеки, тивки патишта и патеки, низ напуштени села и мали градови, ќе стигнете до места за одмор и видиковци со поглед на прекрасни пејзажи. Изберете регион што сакате да го посетите и ние ќе ви прилагодиме екскурзија според вашите желби и физичка подготвеност на групата.

Јавање коњи - Отсекогаш сте сакале да научите како да јавате? Никогаш не е доцна! Јавајте коњ или магаре низ прекрасните планини со прекрасен поглед на езерото, брест и дабова шума, ливади, лековити билки. По пат ќе ги слушнете сите локални приказни и легенди од минатото и ќе уживате во животот каков што некогаш бил.

АТВ и 4WD - Возење надвор од патот во екстремни услови - преку  длабока вода и кал и на повеќе или помалку стрмни падини - е вистински адреналин!  Доколку сметате дека ваквото нерамно возење не е ваша работа, предлагаме поблага верзија – сафари на кое што можеби ќе посакате да управувате со воланот на овој метален ѕвер.

Благосостојбата на вработените е многу важен дел од здравата работна култура и ги опфаќа сите елементи на професионалниот и личниот живот: здравата исхрана, активен живот, управување со стресот, емоционална рамнотежа, придонес на општеството...

Како одговор на овој глобален тренд, составивме решенија кои ќе помогнат да се подобри културата на компанијата и да се зголеми продуктивноста на вашиот тим.

Контакт

  • Васил Главинов бр. 7 б, кат 6, Скопје, Македонија
  • +389 2 551 7756
  • info@teambuilding.mk

За нас

Погледнете го нашето богато портфолио со многу успешно спроведени проекти и настани во соработка со преку 60 компании од земјава. 

Subscribe to our newsletter

Sign up to receive latest news, updates, promotions, and special offers delivered directly to your inbox.
No, thanks